1

Zichovec - Pozdeň 2:5

A-Tým  16. listopadu 2016  22:22
Rozhodlo pět gólů za pět minut ...
Domácí ve snaze odčinit jarní porážku začali velmi dobře a více než dvacet minut byli lepším celkem, vypracovali si i nějaké šance, ale buď výborně zasáhl gólman Pražák, zaskakující v pozdeňské bráně, nebo pálili vedle. Co se nedařilo Zichovci, povedlo se hostům - v 9.minutě po centru do vápna doputoval balon k P. Štěpánkovi a ten měl snadnou pozici - 0:1. Při průniku Erby byl úspěšnější domácí brankař, avšak ve 24.minutě si P. Štěpánek stáhl centr Mansfelda a z otočky zavěsil pod břevno - 0:2. Od této chvíle byl míč častěji na pozdeňských kopačkách, ale hosté nemohli trefit branku a když už se to povedlo (Kvasnica) a míč skončil v síti, nebyl gól uznán pro ofsajd.
Úvod druhé půle, to byla překvapující smršť branek a za ŠEST minut se rozhodlo o osudu zápasu. Nejdřív sice Vaniš mířil do náruče brankaře, ale pak co minuta, to gól. Ve 47.minutě po rychlém rozehrání přišel bleskový útok domácích a Dragoun snížil na 1:2, minutu po té zachytil P. Štěpánek špatný odkop a pěknou technickou střelou zvýšil na 1:3, o chvíli později umotal Erba nohy domácího beka a jeho centr hlavičkoval do sítě Hotový - 1:4, další minuta znamenala opět rychlý brejk Zichovce a Dvořák snížil na 2:4 a v 51.minutě Petržílka našel skulinu mezi stopery a P. Štěpánek po kličce brankaři upravil na, jak se později ukázalo, konečných 2:5. Další příležitosti, a že jich nebylo málo, už střelci obou mužstev nedokázali využíl - např. pokusy Petržílky dvakrát vykopl reflexivně gólman Zichovce nohou nebo na druhé straně zakončil Červenka těsně vedle.