Házená

Pozdeň - Zichovec 6:2

01. května 2015  23:57
Nedisciplinovanost rozhodla ...
Po uctění památky Petra Štěpánka st., který svá fotbalová léta strávil právě na Zichovci (a Bilichově) a v Pozdni, se do sebe pustili odvěcí rivalové v regionálním derby. A úvod utkání o první jarní vítězství Pozdni vyšel náramně - již v 5.minutě našel Hotový Erbu a ten podle brankaře dal na 1:0. Potom dominovaly nějaký čas obrany, až ve 23.minutě hlavičku P. Sachla vystrčil brankař na tyčku. Pak zahrozili hosté nepřesnou střelou zpoza šestnáctky a stejně dopadl pokus P. Sachla. Ve 28.minutě dlouhý centr Lasíka hlavou usměrnil Hotový do gólmana, ale odražený balon sám dokopl do sítě - 2:0. Po chvíli dorážka Dlugiho šla těsně vedle a po té střelu M. Štěpánka, vyraženou brankařem, nenasměroval správně bratr Petr. Ve 37.minutě hosté přitlačili, ale jednou mířili mimo a pak vyboxoval brankař Zelený. Zlomová pro vývoj zápasu byla 39.minuta, kdy faul Hotového, oceněný žlutou kartou, oplácel zichovecký Dragoun a po druhé žluté musel ze hřiště. Přesilovku zužitkoval již po chvíli A. Sachl po úniku M. Štěpánka - 3:0.
Druhý poločas začal nebezpečnou ranou Zichovec, ale z protiútoku si prudkou nahrávku Erby srazil do brány obránce ve skluzu - 4:0 . Téměř vzápětí však hosté z rychlého brejku snížili, jenže v 54.minutě centr Matušů hlavičkoval přesně neobsazený P. Štěpánek - 5:1. Za dvě minuty si zkusil slalom P. Sachl a jeho střelu dorazil pohotový Erba na hrozivých 6:1. Další branku Pozdni neuznal sudí Pejša pro ofsajd. Po hodině hry domácí prostřídali a chvíli na to vyrobil hrubku Matušů, což hosté lehce využili ke snížení na 6:2. Následující minuty se pozdeňským hra přestala dařit a museli se bránit snaze zichoveckých hráčů, kteří, ač oslabeni, diktovali tempo hry. Gól se jim už dát nepodařilo a stejně dopadly dva ojedinělé pokusy domácích v podání A. Sachla.