Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu
TOPlist
Hlavní menu
  • ID: 3030
  • Návštěvy: 786/1
  • Fans: 2
  • web >
  • Vyškov  

Přihlášení

Jméno:  
Heslo:
Přihlásit trvale
Registrace   |   Heslo

Návštěvy klubové karty

Celkem:
29724
Týden:
786
Dnes:
60
On-line:
1

Podzim očima předsedy

07. prosince 2018  12:53
Po posledním mistrovském utkání jsme požádali předsedu FO TJ Tatran Rousínov z.s. pana Petra Puppa o celkové zhodnocení podzimní části soutěžního ročníku 2018-2019
Jak vy jako předseda hodnotíte podzimní část z pohledu A mužstva a jak ji hodnotíte z pohledu celého oddílu?
O této otázce se snad rozpovídám posléze, neboť ještě dnes nemůžu uvěřit tomu co se vše v letošním ročníku odehrálo a stalo. Takových problémů si za více jak dvacet let působení v rousínovské kopané nepamatuji. Velký díl viny dávám tomu, jak se vyvíjí celostátní situace ve sportu jako celku. Kauzy typu Pelta, Koukalová, Ledecká a další jsou důkazem, že v českém sportu je něco špatně.

Co je třeba zlepšit a kde klub nejvíce tlačí bota?
Momentálně je třeba zapracovat na výkonech B- týmu a Dorostů. Pokoušíme se u těchto kategorií zapracovat na zkvalitnění v trénincích, což je základ budoucího úspěchu.

Jak bude probíhat zimní příprava A mužstva a s jakým přáním a plány půjdete do jarní části?
Zimní příprava A mužstva po loňské zkušenosti bude probíhat v našem areálu, tedy bez soustředění v Blansku jak jsme poněkolikáté byli. Z řad hráčů nebyl loni až takový zájem, proto budeme využívat snad již v tu dobu dokončený sportovní areál v Rousínově a umělku ve Vyškově. Do nové sezóny půjdeme s plány jen minimální obměny hr. kádru a s cílem co nejvíce potrápit špici tabulky KP.

A co v oblasti zkvalitnění a budování areálu?
Velkým přínosem do budoucna je pro nás, mám li na mysli fotbal, budování na bývalém škvárovém hřišti dlouho slibovaný atl. ovál s hřištěm osazeným umělou trávou, byť malých rozměrů. I tak to na trénování všech kategorií bude mít velký vliv. Za toto dílo patří velký dík vedení města Rousínova. Je to po delší době zase velké plus pro výkonnostní sport v Rousínově. Mám na mysli od doby kdy se podařilo prosadit v Rousínově krásnou moderní sportovní halu u ZŠ Habrovanská. Po dokončení nového areálu vč. rekonstrukce tenisových a volejbalových kurtů bude areál konečně ucelený. Teď ještě budemu měnit zábradlí podél hřiště za střídačkami a zadláždíme za ním nový chodník. S tímto dílem zatím trochu váháme až město vykácí topoly podél, neboť jejich svržení může být pro budoucí nové dílo nebezpečné.

Blíží se konec roku 2018, který prověřil sílu a schopnost vedení klubu, neboť musel ustát spoustu kotrmelců. Jak rok 2018 hodnotí nejvyšší představitel rousínovské kopané?
Co se týká mládeže, tam snad až na již jmenované dorostence není vážných problémů, neboť děti je to nejvděčnější s čím se dá pracovat. Problémy začínají v dospívání a v dospělosti. V kategorii dorostu po ukončení spolupráce s celkem Slavkova a Křižanovic jsme se zaměřili na oddíly z okolí. Spolupráce s Habrovany v žácích funguje skvěle, ale ze slibovaných cca šesti posil habrovanských dorostenců přišel jediný a to je málo na doplnění k těm našim. V zimě musíme zajistit posily. Stejně tak u B mužstva pokud chceme tuto kategorii i do budoucna podržet pro vycházející dorosty, i když ti zrovna nemají moc zájem o okresní přebor a raději se schovají do III. třídy okolních obcí, tak pro hráče po zranění patřící do A mužstva. Co se týká zraněných v A týmu, těch bylo v zimě a v jarní sezóně chvílemi až devět zároveň, proto jaro jsme dohrávali s ";;veteránem";; Kupčíkem a patnáctiletým dorostencem Šlimarem v základní sestavě, což každý mančaft jak vycítil, tak s námi chtěl udělat body. Proto muselo zákonitě přijít velké posílení A týmu před novou sezonou, pokud jsme chtěli hrát důstojnou roli v KP. Jenže začlenění 7-8 nových hráčů do kádru, a pouze pozvolný návrat hráčů po zranění vyzkoušelo naše nervy, neboť byla cítit nesehranost. Po šestém kole se našel i takový škarohlíd co nás pasoval jako prvního kandidáta sestupu ( od něj nečekám, že se klukům omluví, to není pravý Tatraňák). A jak to bývá, když se nedaří Áčku, nejde to ani Béčku. To byla situace tak na odvolání né trenérů obou mužstev, ale na odvolání mé osoby pro nezvládnutí vhodného výběru hráčů pro Tatran. Zavřel jsem se v tu chvíli s hráči do kabiny a ... Buď a nebo vyšlo. Mužstvo začalo šlapat jako jeden celek, táhli všichni za stejný konec lana a když se začali vracet marodi, začaly jsme sklízet ";;ovoce";;. Na tomto místě bych chtěl ocenit trenéra A mužstva. I on v onu kritickou dobu, kdy mu byla vyslovena plná důvěra potvrdil, že je to jeden z TOP trenérů KP, který dané situace umí zvládat a umí strhnout pozornost hráčů na svoji stranu. Hráčům patří velké díky za to, že i když v našich řadách není žádný ligista jak je dnes již zvykem v jiných mužstvech KP, tak se mezi sebou dokázali srovnat s velkou obmněnou kádru a nyní už jsou velice dobrá a silná parta, která ukázala že dokáže porazit každého bez ohledu na postavení v tabulce. Na konec se mi chce říct, že jsme měli vcelku šťastnou ruku při výběru nových posil.

A na závěř co by jste chtěl vzkázat všem hráčům funkcionářům příznivcům sponzorům a lidem, kterým na rousínovském Tatranu záleží??
Vzhledem k tomu, že pomalu končí rok 2018, tak bych chtěl všem popřát pevné nervy, neboť v letošní sezoně jsme byli svědky, že nemít je tak pevné, tak už by náš zelený pažit byl snad zaorán a připraven na sadbu brambor. Budeme li mít nervy v pořádku, je to jeden z důkazů, že jsme zdraví a odolní. A to je i mojím přáním pro vás všechny pevné zdraví do dalších let, kdo se o rousínovskou kopanou stararáte a zajímáte.

PS: S úsměvem jde všechno líp.
Petr Pupp


Jiří Fiala
Karta klubu nemá správce [ více ]

Zápasy

A-Tým: Jihomoravský přebor, So 19.09. 15:30
Rousínov - Bohunice
B-Tým: Okresní přebor, Ne 20.09. 15:30
Pustiměř - Rousínov
Dorost U-19: I. třída, skupina A, So 26.09. 00:00
Slavkov - Rousínov
Žáci U-15: I. třída, skupina A, So 26.09. 00:00
Žijeme hrou - Rousínov
Žáci U-13: I. třída, skupina A, So 26.09. 00:00
Žijeme hrou - Rousínov
#  Tým Z V R P Skóre B
1. 6 5 0 1 20:6 15
2. 6 4 1 1 14:6 13
3. 6 4 1 1 10:5 13
4. 6 4 0 2 13:6 12
5. 6 4 0 2 14:12 12
6. 7 3 2 2 11:5 11
7. 6 3 1 2 16:11 10
8. 6 3 1 2 12:13 10
9. 6 2 2 2 7:6 8
10. 6 2 2 2 10:10 8
11. 6 2 1 3 9:10 7
12. 6 2 1 3 7:12 7
13. 7 2 1 4 6:13 7
14. 6 1 0 5 7:19 3
15. 6 0 2 4 3:11 2
16. 6 0 1 5 3:17 1

Krátké zprávy z klubu

Starší přípravka přestřílena celek Slavkova

17.09. 2020 | 17:47 V dalším mistrovském utkání OS starší přípravka hostovala ve Slavkově a v zápase bohatém na branky přestřílela domácí mužstvo v poměru 16:13, branky: Mahdal 8x, Quirenc 4x, Hakl 3x a Šmerda Antonín 1x.

Dorost z Kninic bez bodů

17.09. 2020 | 17:38 Dorost pokračuje v utkáních bez bodového efektu a i když v Kninicích podali zlepšený výkon, stejně to na body nestačilo a opět prhráli 2:0.

Úžasné!! Žáci vezou ze Svitávky šest bodů

17.09. 2020 | 17:34 K dalšímu utkání odjela naše žákovská mužstva do Svitávky, kde se střetla s celky Malé Hané Kninice-Svitávka. A obě mužstva svá utkání zvládla velmi dobře a vezou domů šest bodů.
Starší za vítěsztví 3:2, když všechny branky vsítil Jakub Hráček.
Malá Haná Knínice/Svitávka - TJ Tatran Rousínov 0:3 (0:1)

Střelci:Doležel Patrik,Hanák Dominik, Vanderka Miloš.

Sestava:Grošek Marek, Gecler Jakub,Bartošek Adam,Juráček Jiří,Vanderka Miloš,Kovařík Jaroslav,Binder Tomáš,

Machala Jakub,Hanák Dominik, Bartošek Matěj, Spisar Jakub, Boušek Milan.

Trenér: Vanderka Miloš

V sobotu, 12.9., jsme odehráli venkovní zápas v Malé Hané - Knínice / Svitávka, kde jsme začali svižně, ale bohužel bez branky. Dvě tyčky a mnoho dalších šancí jsme nebyli schopni proměnit ve vedení, až ke konci poločasu se nám podařilo prorazit smůlu a do kabin jsme odcházeli s jednou vstřelenou brankou. Druhý poločas jsme nastoupili kombinačním fotbalem, vytvářeli jsme si spoustu šancí, ale neproměňovali je. Až v závěru zápasu nám přálo štěstí v podobě dvou vstřelených branek a tím jsme si zajistili vítězství. Tři body jsou doma !

Ani proti Znojmu žáci body nemají

17.09. 2020 | 17:26 V dalším utkání KS žáku jsme na domácím hřišti v Habrovanech měli za soupeře celky FK Znojmo. Starší prohráli vysoko 2:7, branky: Košťál a Cabal.
Mladší svoje utkání velmi dobře rozehráli , ale vedení 2:0 neudrželi a prohráli 2:3. Branky Grošek a Vanderka.

© 2012 Dalibor Fridrich publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.