On-line:
1

DERBY PRO CÁBELÍKY

A-Tým  07. září 2019  11:20
Už potřetí králodvorští Cábelíci hráli v pátek podvečer, tentokrát v rámci středočeského derby s mužstvem SK Rakovník jako utkání 5. kola Fortuna ČFL a znovu slavili vítězství.
FK KRÁLŮV DVŮR – SK RAKOVNÍK 3:1 (1:0)
Branky: 43. Osvald, 72. Tvrz (vla.), 90. Osvald – 88. Severin
ŽK: Bouček (KDV) – Klein, Razím, Tvrz (RAK)
Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 3:6. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:14.

FK Králův Dvůr: Krček - Bouček, Novák, Blažek, Procházka - Krejdl (87. Bíba), Beňo (79. Zelenka), Šebek, Balšánek, Osvald - Kůžel (68. Šolaja)
Náhradníci: Špicl – Kraus, Šolaja, Zelenka, Bíba

SK Rakovník: Zach – Peljak (86. Rohla), Klein, Hejda, Razím (71. Severin) – Sklenka, Hamouz (50. Krupička), Duchoň, Milec – Červený, Schwendt (34. Tvrz)
Náhradníci: Kimia – Vilímek, Ducár, Rohla, Krupička, Tvrz, Severin
Rozhodčí: Benedikt – Tesař, Tupý . . . Diváci: 250

Od úvodu utkání se domácí tlačili před branku hostujícího Zacha, ale obrana v čele s exligovým Kleinem všechny pokusy likvidovala. Cábelíci se pokoušeli i o střely zpoza velkého vápna, ale branku neohrozili. Do velké šance se dostali také hosté, ale nebezpečný průnik Červeného zlikvidoval bravurně Krček. Po sérii rohů se hlavou prosadil na druhé straně domácí Novák, ale jeho pokus vykopl u tyče jeden z obránců. Následně nebezpečně hlavičkoval Kůžel a jeho střelu zlikvidoval Zach. Když už to vypadalo na bezbrankový poločas, vysunul na pravé straně Kůžel kolmicí Krejdla, na jeho přízemní centr si naběhl Tomáš OSVALD a umístěnou střelou k tyči poslal Cábelíky do zaslouženého vedení – 1:0. Tímto výsledkem tak skončil poločas.

Ani ve druhém poločasu se obraz hry nezměnil, Cábelíci se tlačili do útoku, ale Rakovník v obraně pracoval spolehlivě. V 68. minutě si dlouhý nakopávaný míč zpracoval ze vzduchu Osvald, přiťukl ho nalevo Balšánkovi a jeho centr následně poslal Kůžel hlavou těsně nad břevno. V 72. minutě se skóre už měnilo, průnik Osvalda zlikvidoval bravurně Zach, ale následný centr z levé strany si srazil do vlastní brány střídající Tvrz. V 83. minutě následovala další tutovka na domácí straně, Krejdl prodloužil hlavou na Šolaju, jehož samostatný nájezd pádem pod nohy nadvakrát zkrotil Zach.

Známé „nedáš-dostaneš“ platilo i tentokrát, po centru z levé strany hosté snížili, když se hlavou v pádu trefil Severin. Následně měl velkou šanci na vyrovnání hostující Hejda, ale jeho průnik zlikvidoval Krček a po rychlém přechodu do útoku potvrdili Cábelíci zasloužené vítězství, když se po přihrávce Bíby uvolnil na vápně Tomáš OSVALD a zamířil přesně do šibenice – 3:1. Krátce po rozehrání hlavní rozhodčí utkání ukončil, domácí si připsali další výhru a v tabulce ČFL poskočili na 2. místo.

POZOR NA TERMÍNY

26.11. 2017 | 11:49 Výbor FK Králův Dvůr upozorňuje jednotlivá mužstva, aby sledovaly rozpis soutěží a změny termínů jednotlivých utkání, aktuální rozpis uložen v sekci: KE STAŽENÍ