MEM 2013      MEŽ 2013

Házená

CÁBELÍKŮM SE POVEDL OBRAT

A-Tým  25. srpna 2018  14:58
Sobotní dopoledne nabídlo zajímavý fotbal, Cábelíci se utkali s nováčkem soutěže – Sokolem Živanice, v jehož mužstvu se na trávníku objevilo hned několik fotbalistů s ligovými zkušenostmi.
FK KRÁLŮV DVŮR – SOKOL ŽIVANICE 2:1 (0:1)
Branky: 55. Kraus (PK), 84. Kraus – 34. Štěpánek
ŽK: Rendla, Bohánek (KDV) – Buriánek (ZIV)
Rozhodčí: Lafek – Machýček, Šafránková. . . Diváci: 160

Domácí si od úvodu utkání vytvořili tlak, dostávali se před branku hostí, ale chyběla přesná finální přihrávka. Až ve 24. minutě se dostal po závaru v pokutovém území k míči Michal PROCHÁZKA, ale jeho tvrdá střele těsně minula branku. O 2 minuty později se po obloučku Šlapáka dostal do šance opět M.Procházka a tentokrát ho výborným zákrokem vychytal hostující Hrnčíř. Opět se potvrdilo známé heslo NEDÁŠ – DOSTANEŠ, po závaru v pokutovém území domácích se dostal k míči Štěpánek a podél Krčka protlačil míč do sítě – 0:1. Tímto výsledkem tak skončil i 1.poločas.

Od úvodu 2.poločasu začali domácí Cábelíci tlakem, v 54. minutě po centru Balšánka a pokusu Šebka o střelu se míč odrazil na ruku hostujícího obránce a rozhodčí nařídil penaltu. Míč si postavil Martin KRAUS a do protipohybu brankaře ji bezpečně proměnil – 1:1. Hosté se trochu zatáhli a zřejmě začali myslet na remízu a penaltový rozstřel. Tlak domácích pokračoval, v 74. minutě nahradil unaveného Šlapáka urostlý Novák a Cábelíci získali na hrotu výškovou převahu. V 81. minutě se po centru Balšánka dostal do velké šance Rendla, ale jeho tvrdá střela těsně minula branku hostů. Domácí se nakonec dočkali, v 84. minutě se po přetaženém centru Nováka se míč znovu vrátil před branku a Martin KRAUS ho v poloze „ležícího střelce“ posunul podél Hrnčíře do branky – 2:1.

V samotném závěru se hosté dostali několikrát před branku domácích, v nastavení se vydal dopředu i brankař Hrnčíř, ale jeho nepovedenou střelu nedokázali hostující útočníci dorazit do odkryté branky domácích a tak Cábelíci vybojovali důležité 3 body do tabulky ČFL

FK Králův Dvůr: Krček – Bohánek, Rendla, Hell (37. Bouček) - Zelenka, Kraus, Balšánek (90+1. Břížďala), Šebek, Dolák (88. Nehoda) - Procházka (66. Hejda), Šlapák (75. Novák)
Náhradníci: Špicl – Břížďala, Novák, Hejda, Nehoda, Bouček, Černý

TJ Sokol Živanice: Hrnčíř – Živný (87. D. Pánek), Staněk, Gorol (C), Kakrda, Polák, Ptáček, Štěpánek (79. Hundák), Ujec (71. Petrus), Buriánek, Motyčka
Náhradníci: Volšík – Petrus, Ferčák, Hundák, Gašpar, D. Pánek, F. Pánek