MEM 2013      MEŽ 2013

Házená

NA ÚVOD VÝHRA ZA 2 BODY

A-Tým  09. srpna 2015  16:50
V horkém sobotním odpoledni začal další ročník České fotbalové ligy, v domácím utkání Cábelíci remizovali s mužstvem FK Dobrovice 0:0 a v penaltovém rozstřelu získali druhý bod za výhru 6:5, když vítěznou penaltu proměnil Štěpán Hlinka.
FK KRÁLŮV DVŮR - FK DOBROVICE 1:0 np (0:0)

Rozhodující penalta: Hlinka

Karty: 38. Petr (KDV) – 14. Patočka, 71. Vajgl, 77. Boček (DOB)

Sestavy:
FK Králův Dvůr: Krček – Petr (90. Kraus), Šilhavý, Holý, Pilík - Procházka, Sabou, Soldát, Volešák, Balšánek (74. Hlinka) - Hájek (87. Dochtor)

FK Dobrovice: Bartoš – Novák, Hruška, Váňa, Vajgl - Rudolf, Patočka, Osvald, Bernát (66. Boček), Sodoma (61. Just) - Volf (85. Krystan)

Rozhodčí: Pastyřík – Mudra, Štrincl Diváků: 250

Hosté vstoupili do utkání nebojácně a hodně aktivně. Již ve 3.min se dokonce radovali z branky, avšak střílející Volf byl naštěstí pro Cábelíky v ofsajdu, a tak gól neplatil. Dobrovice dál byla aktivní, snažila se o kombinaci, domácí Králův Dvůr jakoby si v prvních patnácti minutách teprve zvykal na nové složení ofenzivní formace Balšánek, Volešák, Hájek a Procházka. V 10.min. pálil z dálky těsně nad hostující Sodoma a v 17.min střela Vajgla skončila v náruči Krčka. Cábelíci poté vyrovnali hru a i oni si vytvořili nadějné příležitosti. Z přímého kopu z hranice šestnáctky po faulu na Saboua střílel Volešák jen do zdi, odražený míč pak poté poslal těsně nad. Ve 30.min. znovu Volešák po vysunutí Soldátem jen těsně před vybíhajícím Bartošem nedokázal na dlouhou nohu zpracovat míč a nadějný průnik Pilíka zaváněl penaltovým zákrokem. Ve 33.min po rohovém kopu Pilíka měli Cábelíci největší šanci utkání, kdy postupně v obrovském závaru stříleli Hájek, Procházka a Šilhavvý, avšak na brankové čáře stojící obránci míč do branky nepustili. Poločas tak skončil bez branek.

Druhý poločas v úmorném vedru se aktivní Dobrovice více tlačila dopředu, Cábelíci se proti kvalitnímu soupeři soustředili na defenzivu a na dostřel hostující branky se dostávali již jen sporadicky. Domácí obrana však pracovala spolehlivě, do šestnáctky domácích se hosté dostávali jen těžko. Cábelíci tak dovolili jen střely z dálky. Nejprve střílel v 65.min Just a poté v 68.min Bernát, obě střely si však Krček pohlídal. V 70.min. se pak ke střele dostal na pravé straně Rudolf. V největší šanci druhého poločasu ale poslal míč jen centimetry vedle levé tyčky a utkání tak nakonec dospělo do penaltového rozstřelu, který rozhodl v 7.kole domácí Štěpán Hlinka.