Házená

Zlonice B - Pozdeň B 3:4

B-Tým  22. června 2012  22:00
Pozdeňská rezerva pomstila áčko a zarazila postup ...
Stalo se, co zřejmě nikdo nečekal. Po výbuchu áčka o den dříve nastoupil B-tým proti kandidátu postupu, tedy místní rezervě. Ta však k prvnímu fleku potřebovala vyhrát, protože remíza jí nestačila. Úvod tomu ale nenasvědčoval, naopak akce hostů si říkaly o gól, ale Petr Štěpánek, jenž nastoupil se sebezapřením, v prvních deseti minutách neměl dobrou mušku a stejně dopadl pokus o lob Tomáše Cífky. Domácí zvýšili „točky“ po čtvrthodině, Kraus v bráně se však z úhlu překvapit nenechal. Do vedení se Zlonice dostaly zaslouženě ve 25.minutě po hezké akci – 1:0. Další část utkání patřila pozdeňským barvám, ale Petr Štěpánek v dobré pozici přestřelil a hlavičku Hotového vyrazil brankař před sebe a dorážka neprošla. Ve 39.minutě po rychlém protiútoku opět úřadoval Kraus a tři minuty po té Prokeš z otočky trefil přesně vnitřní stranu tyče, od které se balon odrazil do sítě – 1:1.
Do druhého dějství domácí posílili a začali soupeře mačkat. Nejdřív ale dvakrát mířili mimo a pak v 55.minutě skvěle zmenšil úhel mladíček Kraus. V 63.minutě mladý gólman vyrazil střelu z trestného kopu a dorážka letěla nad. Pak zastavil tři postupující hráče Zlonic osamocený stoper Holub, ale v 65.minutě po kombinační akci šli zloničtí do vedení brankou Švarce. Hostům se podařilo vzápětí vyrovnat, protože dlouhý pas Cimrmana vybojoval Petr Štěpánek a zacílil přesně – 2:2. Za chvíli domácí z přímého kopu trefili tyč a odražený míč dorazil opět Švarc – 3:2. I tentokrát se Pozdni podařilo do minuty vyrovnat, když po přihrávce Tomáše Cífky akrobaticky zakončil Prokeš a zase to bylo nerozhodně 3:3. Další minuty vyzněly opět ve prospěch Zlonic, ale pokud měly dobrou mušku, narazily na připraveného gólmana Krause, jako v 72.minutě, kdy z úhlu mířil k tyčce Douša. Nedáš – dostaneš se naplnilo deset minut před koncem, kdy Tomáš Cífka přes hlavu vybídl k brejku Petra Štěpánka a ten po kličce brankaři dal na 3:4. Posledních deset a s nastavením šestnáct minut Zlonice mohutně tlačily, ale jednou se štěstím a jednou bravurně zasáhl Kraus, do třetice zachránil Prokeš. Pak ještě jedna rána domácího celku minula bránu a poslední střelecký pokus byl z kopačky Tomáše Cífky. Se závěrečným hvizdem dobře řídícího J. Říhy tak zhasly zlonické postupové naděje a překvápko kola bylo na světě. Výhra hosty posunula na konečné 4. místo, protože Neuměřicím STK odebrala tři body ...