On-line:
1

Fotbalisté Rousínova si v přípravě zopakovali remízu

10. února 2020  13:06
Konfrontace mužstev, které ve svých krajských přeborech na jaře čeká boj o záchranu, skončila bez vítěze. Fotbalisté Tatranu Rousínov remizovali s FC Kralice na Hané 1:1.
Tatran se v jihomoravském přeboru krčí na čtrnáctém místě s dvanácti body, Kralice v olomouckém mají na třináctém místě patnáct bodů, ale o zápas víc než Rousínov.

Snaha uniknout z nebezpečných vod byla znát i na vzájemném přípravném utkání. Trenéři vyzkoušeli více nových tváří a hrálo se nahoru – dolů. Každý ze soupeřů měl navrch v určitých pasážích zápasu a šancí na obou stranách bylo víc než na jeden gól. Hosté potrestali chybu rousínovské obrany Josefem Cibulkou. Těsně před koncem poločasu vyrovnal střelou z dvaceti metrů Petr Líznar, když brankář technickou ránu podcenil a prošla mu mezi rukavicemi.

Ve druhém poločase mohli strhnout vítězství na svoji stranu Rousínovští i Kraličtí, ale střelci nemířili přesně. Největší šanci měli hosté, ale přísně nařízený pokutový kop jim zmařil výborným zákrokem brankář Milan Řepka. „Utkání splnilo to, co mělo. Kluci toho teď mají v nohách hodně. Třeba včera jsme naběhali opravdu dost. Na některých hráčích i celkově na hře to bylo vidět. Bylo tam hodně nepřesností a zbytečných ztrát míče. Do přestávky byla naše hra lepší, jak se to prostřídalo, tak už to bylo všelijaké. Ale jak jsem naznačil, za nás trenéry je to spokojenost,“ komentoval zápas nový kouč Tatranu Roman Zavřel.

Sám upozornil, že na herní testy všech hráčů má ještě dost času. „Zatím trénujeme jen na našem malém hřišti s umělým trávníkem. Bylo znát, že se kluci s tím prostorem velkého hřiště trochu prali, ale to se postupně srovná. Noví hráči naznačili, že u nás budou posilami. Stoper a můj synovec Roman Zavřel do toho určitě zapadne bez problémů. Dnes s námi hrál poprvé Ondra Pelc, na pravém beku. Je po nemoci a všechno dohání. Myslím si, že na té lajně bude přínosem. Čas potřebuje i Pjotr Pasz. Tedy hlavně na aklimatizaci, je to tady pro něho všechno nové, neznal nikoho, ale vypadá to, že to bude v pohodě. Dnes tu nebyl Pepa Havel, bratr Honzy, který v Rousínově působil. Ten nám určitě pomůže v prostředku, kde nás to zatím stále tlačí,“ zmínil Zavřel s tím, že další hráči jsou v klubovém hledáčku.

Pro Rousínov byl zápas s hanáckými Kralicemi druhým v rámci zimní přípravy. V úvodním Tatran remizoval s dorostem Zbrojovky Brno do osmnácti let rovněž 1:1. Třetí utkání sehraje v neděli na umělém trávníku v Blansku, kde bude jeho soupeřem účastník I. B třídy Sokol Lipovec. Hrát se bude od 15.00 hodin.

Tatran Rousínov – FC Kralice na Hané 1:1

Poločas: 1:1. Branky: 39. Líznar – 26. Cibulka. Rozhodčí: Julínek – Michal, Adler. Diváků: 30. Hráno na UT Vyškov.

Rousínov: Řepka – Pelc (46. Šlimar), Zavřel, Rozehnal, Líznar – Nitschneder (46. Zápotočný), Horváth (46. Táborský), Buršík, Pasz (60. Legner), Honek (46. Mrázek) - Lička (65. Nohel). Trenér: Roman Zavřel.

Fotky z turnaje starších přípravek

15.03. 2020 | 17:51 Fotky z turnaje starších přípravek naleznete v sekci ke stažení

Starší přípravka vítězí na turnaji v Drnovicích

15.03. 2020 | 17:50 Starší přípravka A sehrála poslední halový turnaj v Drnovicích, kde skončili na 1.místě.
Výsledky:Rousínov-Ivanovice na Hané 1:1, Rousínov- Drnovice 5:2,
Rousínov-Šaratice 9:0,Rousínov-Račice 3:0,Rousínov-Brankovice 2:0.
Střelci:Vanderka 9x,Bartošek Matěj 5x,Juráček 3x,Bartošek Adam 1x,
Kovařík 1x,Hanák 1x,Svoboda 1x.

Muži ";B"; poráží v přípravě Hoštice

01.03. 2020 | 10:43 Hoštice - TATRAN B 1:4 (1:0)
Branka : Křivánek 2x, Žoček, Kameník z pen.

Sestava : Fládr - Kostelka, Hrabal P., Kameník, Janáček - Cenek, Žoček, Hůlka, Kozel, Křivánek - Mrázek
střídali : Nohel, Bílý, Kusák, Proch

V utkání s adeptem na postup do OP jsme sehráli solidní partii, ve které jsme na rozdíl od minulých utkání dokázali povedené akce zúročit i gólově.

Starší přípravka na turnaji v Drnovicích

20.02. 2020 | 14:18 Dne 9.2.2020 se starší přípravka A zúčastnila turnaje v Drnovicích kde obsadila krásné 2.místo.
Na turnaji hráli kluci výborně, kde drželi 18 zápasů neporazitelnosti, v řadě osudný jim byl
poslední zápas na turnaji, který prohráli s Ludslavicemi 1:2.
Výsledky:Rousínov-Pustiměř 4:1, Rousínov-Ivanovice 3:1, Rousínov-Drnovice 3:0,
Rousínov-Račice 6:0, Rousínov-Brankovice 3:0.
Branky:Vanderka 11x,Juráček 3x,Hanák 2x,Kovařík 1x,Svoboda 1x,Doležel 1x,Machala 1x.