On-line:
1

Fotbalový Rousínov těží ze širokého kádru. Svratce dal na jejím hřišti pět gólů

13. května 2019  17:40
S pokorou přijeli fotbalisté Tatranu Rousínov do brněnského Komína k zápasu krajského přeboru se Svratkou Brno. Domácí na svém menším hřišti umí soupeře potrápit. A to se také potvrdilo. Jenže v Rousínově právě panuje fotbalová pohoda a tým trenéra Tomáše Kovandy ji přetavuje v bodové zisky. U Brněnské přehrady vyhrál vysoko 5:0.

V úvodu utkání se hrálo více na polovině Rousínova a domácí několikrát zahrozili. Ovšem po čtvrthodině našel Řepka z výkopu Dvořáka, který všem utekl a přízemní střelou k tyči otevřel skóre. Za deset minut nato našel Buršík nádhernou přihrávkou Kuklínka, a ten se také nemýlil. Ještě do poločasu Tatran navýšil vedení, když si centrovaný míč do vlastní branky srazil obránce Jan Pluháček. „Musím kluky pochválit. Jsme na vítězné vlně, od začátku jsme zápas zvládali a už do poločasu jsme to třemi brankami rozhodli,“ chválil kouč Tatranu.
Druhý poločas si hosté už více méně zkušeně pohlídali. Domácí sice měli tutovky, ale góly dával jen Tatran. Dvěma se v závěru blýskl střídající Giorgi Davitashvili. Celkově hosté předvedli velmi dobrý výkon, na druhou stranu je výsledek možná pro domácí krutý. „Teď je v Rousínově spokojenost a já jsem strašně rád, že po dvou a půl letech nějakých stálých potíží mužstvo šlape perfektně. Pořád sice máme pět stabilních hráčů zraněných, ale díky tomu, že vedení zajistilo jednadvacet kvalitních fotbalistů, tak nemáme problémy. I při absenci těch pěti hráčů je nás pořád šestnáct a každý je v podstatě adekvátně nahraditelný,“ zdůvodnil Kovanda výborné jarní výsledky svého týmu.
FC Svratka Brno – TJ Tatran Rousínov 0:5
Poločas: 0:3. Branky: 16. Dvořák, 25. Kuklínek, 38. Pluháček (vlastní), 82. a 86. Davitashvili. Rozhodčí: Vařacha – Šenkýř, Knecht. ŽK: Kuklínek (Rous.). Diváků: 120.
Rousínov: Řepka – Hartl (70. Procházka), Mrnuštík, Rozehnal, Honek (79. Davitashvili) - Kuklínek (71. Břoušek), Horváth, Buršík, Líznar, Dvořák – Lička (82. Pupp). Trenér: Tomáš Kovanda.

Telegrafický

18.08. 2019 | 11:12 A mužstvo ve velmi okleštěné sestavě, bez Buršíka, Rozehnala, distancovaného Zezule a Honka veze cenný bodík z Morendy za remízu 1:1, branku vsítil Laďa Zápotočný.

B mužstvo na úvod veze cenný bodík ze Slavkova

18.08. 2019 | 11:06 B mužstvo, které také postihl odchod čtveřice hráčů a to Marek a Pavel Hrabalovi zjistili, že Okresní přebor je lepší hrát v Křenovicích, Jirka Macháček zase zjistil, že je lepší hrát Okresní přebor v Blažovicích a vrcholem je odchod Tomana do IV.třídy do Vícemilic. Naopak o dres B mužstva mají zájem Cenek z Hodějic, z dorostu příchozí Maxián a Kostelka, což znamená, že by Bečko nemělo být oproti předešlé sezoně slabší a to dokázalo hned v prvním kole na půdě silného Slavkova , kde vybojovalo velmi cenný bod za remízu 1:1:

Dorostu se start povedl

18.08. 2019 | 10:57 Dorost na úvod hostil v derby utkání celek Slavkova a utkání bylo velmi pikantní v tom, že na lavičce našeho mužstva usedl Slavkovák René Lysák. Dorost úvodní utkání zvládl velmi dobře a po vítězství 5:1 si připisuje první tři cenné body do tabulky KS. Branky: Mrázek 3x, Toman a Kusák.

Žáci z Blanska bez bodů.

04.06. 2019 | 18:45 Blansko - Rousínov ml. 8:0 (3:0) Při absenci několika klíčových hráčů a obou brankářů, bylo o výsledku rozhodnuto prakticky již od začátku utkání. Nicméně alespoň dostali příležitost někteří hráči z přípravky a za bojovnost i předvedenou hru jim patří velký dík.
Blansko - Rousínov st. 5:0 (3:0) Domácí měli po celé utkání velkou územní převahu, kterou dokázali vyjádřit o brankově.

© 2012 Dalibor Fridrich publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.