1

Rousínov přeťal černou šňůru

14. září 2017  12:46
Tatran Rousínov - FC Boskovice 3:1

Poločas: 1:1. Branky: 36. vlastní (Daněk), 49. (pen.) Svoboda, 89. Benda – 11. Martínek. Rozhodčí: Smekal – Šenkýř, Urbánek. ŽK: Martinek (Bos.). Diváků: 100.
Rousínov: Řepka – Kameník, Svoboda, Mrnuštík, Líznar – Benda, Horváth, Ševčík, Žoček (9. Král – 78. Macháček), Dvořák (90. Kozel) – Lička. Trenér: Tomáš Kovanda.
Boskovice: Novotný – Daněk, Kolář, Müller – Stara, Živný (59. Růžička), Martínek, Preč, Hlaváček (62. Horák) – Novák (75. Šafr), Odehnal. Trenér: Lukáš Martínek

Po čtyřech porážkách fotbalisté Tatranu Rousínov hodně toužili po vítězství. Jenže ještě než se v utkání šestého kola krajského přeboru s Boskovicemi pořádně rozehřáli, přišly dvě rány osudu. Pro zranění musel střídat šéf mužstva Miloš Žoček a hned nato Tatran dostal gól.
Hosté dokázali deprese domácích využít. Téměř celý první poločas diktovali tempo hry a Tatran může být rád, že prohrával jen o branku. „Začali jsme dobře a po zápase nás musí mrzet další nevyužité šance z této fáze hry. Po gólu na 2:1 byla naše hra sice plná snahy, ale také nepřesností a k šancím, které jsme si v první půli uměli vytvořit, jsme se už nedostali,“ komentoval porážku místopředseda klubu Václav Borek.
Paní Štěstěna pak přece jen vzala domácí hráče na milost. Ve 36. minutě po trestném kopu z levé strany hřiště hostující kapitán Antonín Kolář hlavou přizvedl ostře centrovaný míč, ten trefil Michala Daňka tak nešťastně, že míč zapadl do vlastní branky.
Na začátku druhého poločasu pak pomohli domácím na nohy sami hosté. Viktor Živný netakticky a zbytečně fauloval v rohu vlastního pokutového území a Milan Svoboda z penalty otočil skóre na 2:1.
Pak už to Boskovičtí měli těžké. Uklidněný Tatran kontroloval hru a těsně před koncem David Benda po dlouhé přihrávce z hloubi pole pojistil jeho vítězství. „Začalo to strašně. Ztratili jsme Žočka vzápětí jsme dostali gól na 0:1. O to víc si cením, že hráči zápas otočili. Bylo to vybojované vítězství, fotbalová krása musela jít stranou. Vyhrát už jsme nutně potřebovali a přišlo to v pravý čas. Černá šňůra byla dlouhá a navíc máme hrozivé skóre, protože dostáváme moc branek. Trápí nás velká marodka. Ze základní sestavy chybí Pupp, Hartl, Divácký a Drobný, a to se nahrazuje těžko,“ řekl trenér Tatranu Tomáš Kovanda.

Souhrnné výsledky starší přípravky

18.10. 2017 | 09:57 Starší přípravka si vede střídavě a zatím okupuje místo ve středu tabulky.
Nejprve poráží Kobeřice vysoko 18:3, branky:Tobiáš 5x, Salcburger 4x, Košťál 4x, Grošek 3x, Gecler a Kusník.
Dále poráží Otnice v poměru 7:4, branky: Salcburger 2x, Kusník 2x, Grošek 2x, Hrachovina.
A z Bučovic si veze porážku v poměru 5:3, branky: Dvořák 2x, Kusník.

Souhrnné výsledky mladší přípravky

18.10. 2017 | 09:40 Mladší přípravka zatím všech svých pět utkání vyhrála. Následující tři také a tak po osmém kole se pyšní plným bodovým ziskem,
Velešovice porazila v poměru 9:3, branky:Vanderka 3x, Hanák 2x, Machala 2x, Doležel a Juráček,
Otnice deklasovala v poměru 22:3, branky: Vanderka 10x, Juráček 4x, Machala 3x, Pospíšil 2x, Doležel 2x, Hanák,
Z Bučovic si veze také výhru v poměru 15:1, branky: Vanderka 5x, Juráček 5x, Machala 3x, Pospíšil, Doležel,

Žáci vezou tři body

18.10. 2017 | 09:33 K dalšímu utkání zajížděla žákovská mužstva do Kunštátu, kde se střetla s celky Žijeme hrou, Starší vysoko prohráli v poměru 9:1, branku zaznamenal Zrotal, Mladší naopak svého soupeře porazili v poměru 3:1, branky?Polák, Doležel, Šlimar.

Dorost prohrál v Tišnově

18.10. 2017 | 09:30 Po velmi slabém výkonu prohrálo mužstvo dorostu na půdě Tišnova vysoko 7:2, branky: Kovářík 2x.