1

Rousínov přeťal černou šňůru

14. září 2017  12:46
Tatran Rousínov - FC Boskovice 3:1

Poločas: 1:1. Branky: 36. vlastní (Daněk), 49. (pen.) Svoboda, 89. Benda – 11. Martínek. Rozhodčí: Smekal – Šenkýř, Urbánek. ŽK: Martinek (Bos.). Diváků: 100.
Rousínov: Řepka – Kameník, Svoboda, Mrnuštík, Líznar – Benda, Horváth, Ševčík, Žoček (9. Král – 78. Macháček), Dvořák (90. Kozel) – Lička. Trenér: Tomáš Kovanda.
Boskovice: Novotný – Daněk, Kolář, Müller – Stara, Živný (59. Růžička), Martínek, Preč, Hlaváček (62. Horák) – Novák (75. Šafr), Odehnal. Trenér: Lukáš Martínek

Po čtyřech porážkách fotbalisté Tatranu Rousínov hodně toužili po vítězství. Jenže ještě než se v utkání šestého kola krajského přeboru s Boskovicemi pořádně rozehřáli, přišly dvě rány osudu. Pro zranění musel střídat šéf mužstva Miloš Žoček a hned nato Tatran dostal gól.
Hosté dokázali deprese domácích využít. Téměř celý první poločas diktovali tempo hry a Tatran může být rád, že prohrával jen o branku. „Začali jsme dobře a po zápase nás musí mrzet další nevyužité šance z této fáze hry. Po gólu na 2:1 byla naše hra sice plná snahy, ale také nepřesností a k šancím, které jsme si v první půli uměli vytvořit, jsme se už nedostali,“ komentoval porážku místopředseda klubu Václav Borek.
Paní Štěstěna pak přece jen vzala domácí hráče na milost. Ve 36. minutě po trestném kopu z levé strany hřiště hostující kapitán Antonín Kolář hlavou přizvedl ostře centrovaný míč, ten trefil Michala Daňka tak nešťastně, že míč zapadl do vlastní branky.
Na začátku druhého poločasu pak pomohli domácím na nohy sami hosté. Viktor Živný netakticky a zbytečně fauloval v rohu vlastního pokutového území a Milan Svoboda z penalty otočil skóre na 2:1.
Pak už to Boskovičtí měli těžké. Uklidněný Tatran kontroloval hru a těsně před koncem David Benda po dlouhé přihrávce z hloubi pole pojistil jeho vítězství. „Začalo to strašně. Ztratili jsme Žočka vzápětí jsme dostali gól na 0:1. O to víc si cením, že hráči zápas otočili. Bylo to vybojované vítězství, fotbalová krása musela jít stranou. Vyhrát už jsme nutně potřebovali a přišlo to v pravý čas. Černá šňůra byla dlouhá a navíc máme hrozivé skóre, protože dostáváme moc branek. Trápí nás velká marodka. Ze základní sestavy chybí Pupp, Hartl, Divácký a Drobný, a to se nahrazuje těžko,“ řekl trenér Tatranu Tomáš Kovanda.

Mladší přípravka na turnaji v Brně třetí

09.12. 2017 | 18:16 Mladší přípravka veze z turnaje na Startu Brno 3.místo.
Výsledky:Tatran-Bílovice 2:2,Tatran-Maloměřice 1:9,Tatran-Start Brno 2:1,
Tatran-Bílovice 2:3,Tatran-Maloměřice 1:3,Tatran-Start Brno 3:1.
Branky:Juráček 4x,Bartošek 3x,Gecler 2x,Machala 1x,Hanák 1x.

Plán přípravy ";A"; mužstva

09.12. 2017 | 14:00 V kolonce ke stažení naleznete konečnou podobu ";Zimní přípravy ";A"; mužstva mužů";

Seznam žákovských turnajů pořadaných FO Tatran Rousínov

08.12. 2017 | 12:38 10.prosince -";Halový turnaj mladších žáků"; za účasti:Tatran Rousínov, FC Soběšice, Tatran Kohoutovice 05, SK Žebětín, Tatran Kohoutovice 06, FC Medlánky.
27.ledna-Mezinárodní turnaj starších žáků"; za účasti:Tatran Rousínov, Spartak Myjava(SK), Tatran Bohunice, FK Drnovice, Tatran Kohoutovice, Tatran Rousínov 05.
25.února -";Halový turnaj mladších žáků";-za účasti Tatran Rousínov, FC Medlánky, Tatran Kohoutovice 05, SK Slatina-FC Slovan, Tatran Kohoutovice 06, Tatran Rousínov ";B";

2.kolo ZHL mladších žáků

26.11. 2017 | 17:44 Mladší žáci odehráli druhé kolo ZHL v Brně dne 26.11. s těmito výsledky.

Tatran Rousínov - Lokomotiva Brno Zelená 2 : 1
Střelci: Hustoles,Blatný

Tatran Rousínov - Lokomotiva Brno 2004 2 : 2
Střelci:Kopijevský,Eliáš

Tatran Rousínov - Lokomotiva Brno Modrá 1 : 2
Střelec branky: Šlimar