MEM 2013      MEŽ 2013

Házená

CÁBELÍKŮM SE POVEDL OBRAT

A-Tým  02. června 2018  22:10
Slunečné sobotní dopoledne bylo svědkem dalšího utkání Fortuna ČFL, tentokráte již zápas 30. kola, kdy v domácí APOKORK Areně hostili domácí Cábelíci mužstvo SK Sokol Brozany.
FK KRÁLŮV DVŮR – SOKOL BROZANY 3:2 (0:2)
Branky: 56. Kraus, 79. Novák, 88. Novák – 34. Šollar, 42. Slanička
ŽK: Procházka, Šebek (KDV) – Tichý, Cibulka (BRO)

Úvod zápasu patři domácím, už ve 3.minutě si za obranu seběhl Šlapák, proti kterému ale vzorně vyběhl Tvrdoň. Domácí forvard poté trefil brankáře do nohy. Následně se do dobré pozice dostal Bican, ale branku hostí netrefil. Tlak domácích pokračoval, v 16. minutě rozehrál rohový kop Kraus, který našel na malém vápně volného Bohánka. Jeho hlavička z velmi dobré pozice však skončila vedle. Po polovině poločasu se osmělili také hosté a ve 34.minutě vstřelili branku, když parádní centr k zadní tyči našel naběhnuvšího Šollara, který prostřelil domácího Krčka. Ve 42. minutě to bylo už o 2 branky, rychlý protiútok hostů vyšperkoval Benda přihrávkou na Slaničku, který přesnou placírkou k tyči nedal Krčkovi sebemenší šanci – 0:2. Ještě do poločasu mohli domácí snížit, ale tvrdá střela těsně minula branku Tvrdoně.

Do 2. poločasu u domácích vystřídal Bicana Jakub Balšánek a domácí zahájili stíhací jízdu. Hosté však mohli navýšit náskok, Veselý nejprve nepřešel přes protihráče, posléze se mu ale balón odrazil zpět na kopačku a jeho střela málem skončila v brance. Na druhé straně domácí Kraus z trestného kopu mířil k tyči, nakonec se senzačním zákrokem předvedl Tvrdoň. Domácí však pokračovali v útoku a 56. minutě se po centru na zadní tyč dostal k míči Martin KRAUS a hlavou skóroval – 1:2. V 77. minutě vystřídal u domácích do útoku Šlapáka Jan MATAS, který svou postavou platil na zadáky hostů. Hned za 2 minuty se domácí povedlo vyrovnat, hosté neodvrátili centr a Rudolf NOVÁK se z hranice malého vápna nemýlil – 2:2. V závěrečných minutách byli domácí aktivnější a chtěli utkání rozhodnout. To se jim nakonec povedlo, v 88. minutě po přiťuknutí Matase se Rudolf NOVÁK se trefil utaženou placírkou přesně k tyči – 3:2 a zajistil domácím Cábelíkům 3 body.

Králův Dvůr se tedy nakonec oklepal z prvního poločasu a v tom druhém otočil stav zápasu. Dnešní utkání nabídlo pohledný fotbal, kterému nechybělo takřka nic. Cábelíci tak již ve čtvrtém domácím utkání po sobě zvítězili a získali opět 3 body. Zajímavostí je vývoj utkání, který byl shodný s tím na podzim v Brozanech, kdy domácí vedli také již 2:0 a hostující Cábelíci v posledních 20 minutách otočili na konečných 3:2 pro Králův Dvůr.

FK Králův Dvůr: Krček – Bohánek, Novák, Hell, Břížďala - Procházka, Šebek, Kraus, Ježdík (90+2. Zelenka) - Bican (46. Balšánek), Šlapák (77. Matas)
Náhradníci: Špicl – Růžička, Bouček, Matas, Černý, Balšánek, Zelenka

Sokol Brozany: Tvrdoň – Mešič, Franc (85. Stehlík), Tichý, Benda, Jelínek, Freitas, Cibulka (C), Slanička, Šollar, Veselý, Vopat (61. Chukwuma)
Náhradníci: Lipš – Stehlík, Studecký, Marič, Chukwuma, Vopat

Rozhodčí: Kovářová – Šafránková, Štychová . . . . diváků 140