S. K. Podskalan PODHRADÍ – TJ LÁZNĚ BĚLOHRAD B 2 : 0 ( 1 : 0 )

Podhradí: Hlaváč, Veselý M., Munzar, Štolovský Josef, Kořínek, Portyš, Voldán R. ml., Pištěk, Kraus (78´. Ramšák), Soukup (72´. Veselý R.), Zelinger, dále připr.: Říha

Realizační tým: Štolovský Jiří, Voldán R.

L. Bělohrad B: Věchet, Bičiště (77´. Šorm M.), Zejfart, Černý K., Černý M., Kobrýn (46´. Nezbeda T.), Šorm R., Suchánek, Holomba (57´. Novák´), Feix, Hrnčíř, dále připr.: Zahradník P., Nezbeda Vl.

Rozhodčí: Odvárko J., Roudný J. (laik)Podlipný M. (laik)

ŽK: 1 : 3 (81´. Veselý R. - 27´. Kobrýn, 81´. Černý M., 88 Šorm R.)

ČK: 0 : 1 (81´. Černý M./po 2. ŽK/)

Diváci: 35

Naše „béčko“ dnes zavítalo k letošnímu poslednímu utkání na půdu soupeře, na Podhradí, kde se střetlo s domácím mužstvem, kterému náleží 7. místo v tabulce OP. Na tomto velmi tvrdém hřišti se nám poslední roky herně ani výsledkově vesměs nedaří a světlou vyjímkou se bohužel nestal ani dnešek.
Domácí nastoupili ve žlutých dresech, hosté použili bíločerné provedení.
Hned ve 4. minutě se, po spolupráci Suchánka s R. Šormem, dostal k střele Kobrýn, ale domácí gólman byl připraven. Poté začali zlobit i domácí, střela R. Voldána ml., z dobrých 30 metrů, se do Věchtovy brány nevešla a při rychlém protiútoku Kořínka s Krausem zakročil Zejfart a nebezpečí uhasil. V 15. minutě již ale uhodilo, i když tomu vůbec nic nenasvědčovalo. Velkou ležérnost a váhání v hostující obraně potrestal Zelinger a poslal domácí do vedení – 1:0. Domácí mohli náskok zvýšit, ale střelu Portyše Věchet chytil. Hosté měli největší šanci k vyrovnání ve 32. minutě, pěknou kombinaci, na jejímž konci byl centr M. Černého, nedokázal u pravé tyče úspěšně zakončit R. Šorm, kterému chyběl krok k zásahu do odkryté Hlaváčovy brány. Ve 39. minutě se na pravé straně uvolnil Hrnčíř, v pokutovém území zakončil, ale pěkná střela těsně minula levou šibenici. Poslední akce přišla v závěrečné minutě první půle, kombinace Hrnčíře a Suchánka skončila střelou K. Černého nad domácí břevno.

Hned od začátku druhého poločasu hýřili hosté aktivitou. Nakopávané balóny se jejich útočníci snažili dostat do nebezpečného prostoru. Domácí ale hráli pozorně a vědomi si vedení neotáleli s častými odkopy mimo fotbalový areál. Hosté se hned po pěti minutách dostali do vyložené šance, akce Suchánka s M. Černým po vyrovnání doslova volala, ale zakončení Hrnčíře na malém vápně skončilo nad domácí bránou. Hosté si vytvořili soustavný tlak, ale střely Suchánka ani Hrnčíře kýžený úspěch nepřinesly. Domácí se do ničeho nedostávali, ale s přehledem bránili, a to jim bohatě stačilo. V poslední čtvrthodince se neujaly ani střely R. Šorma a T. Nezbedy. Hostující nápor zastavila deset minut před koncem červená karta pro M. Černého, který ji dostal za zcela zbytečné a neomluvitelné verbální projevy. Poté se hosté dostali do další příležitosti, kterou ale T. Nezbedovi zmařil Hlaváč. V 86. minutě poslal Pištěk centr před bránu a tam zcela opuštěný Ramšák potvrdil domácí tříbodovou jistotu – 2:0. Poslední podívanou byla pěkná střela K. Černého z 87. minuty, která ale jenom orazítkovala spojnici břevna a pravé tyče Hlaváčovy brány.

V dnešním střetnutí nevyhrál zcela určitě lepší tým, ale domácí se předvedli pozornou obranou, která hostům mnoho nepovolila. Na rozdíl od nich neudělali žádnou zásadní chybu, kterou by hosté gólově potrestali. Vrcholem jejich zmaru byla závěrečná nedisciplinovanost jednotlivce, která zabránila jejich tlaku do samotného konce utkání.

Příští sobotu 14. 5. 2016 přivítáme na Pecce tým Žlunic. Utkání začíná v 17:00 hod.